Hogyan osztja el a Fidesz az állam bevételeit? Hol nőtt és hol csökkent a szegénység? Kik a nyugdíjrendszer-átalakítás nyertesei és vesztesei? A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunk harmadik részében Szikra Dorottya szociálpolitikus Kerényi György vendége.
A Nemzeti Együttműködés Rendszerében az állam az adóbevételeket egyértelműen a stabil és magasabb jövedelműek javára osztja el: „Nincs felső korlátja annak, amilyen mértékben a gazdagabbakat támogatja”
A kevésbé jó helyzetű családokat nem tekinti családpolitikája alanyainak, és a legnehezebb sorsú emberek kiszorításával és a magánnyugdíjpénztárak államosításával is a stabil munkaerőpiacról érkező öregségi nyugdíjasok helyzetét javította.
A Fidesz nem akarja a leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti jövedelmi különbséget csökkenteni. Ugyanakkor az évtized második felében már a minimálbérből élők is elkezdtek fölkapaszkodni – állítja Szikra Dorottya, a Társadalomtudományi Kutatóintézet főmunkatársa, a CEU vendégtanára.
A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:
A podcast írott változatát május 5-től, szerdától olvashatják oldalunkon.
A következő, negyedik rész május 9-én, vasárnap délelőtt lesz elérhető. Csaba László közgazdász, akadémikus beszél majd a NER Magyarországának gazdaságáról.
Sorozatunk korábbi epizódjait megtalálja ezen az oldalon, ahol fel is tud iratkozni az új részekre.