Az 1990-es évek közepe óta elvégzett 70 tanulmány összesítése nemrégiben azt bizonyította, a hosszabb ideig hőségnek kitett terhes nőknél nagyobb a szövődmények kockázata. Minden 1 Celsius-fokos hőmérséklet-emelkedés után körülbelül 5 százalékkal nő a halvaszülések és koraszülések száma - derül ki abból az analízisből, amelyet világszerte több kutatóintézet készített, és amelyet a British Medical Journal című orvosi folyóiratban tettek közzé 2020 szeptemberében.
Élet a legforróbb városban
A dél-pakisztáni nők, csakúgy, mint világszerte több millió sorstársuk, életét nagyban meghatározza és veszélyezteti az éghajlatváltozás. Évek óta a városban mérik a legmagasabb hőmérsékletet a bolygón, ami komoly kockázat elé állítja a várandós nőket.

1
A várandós Sonari szüreteli le a pézsmadinnyét Jakobábád külvárosában május 17-én. Az éghajlatváltozás frontvonalában lévő szegény országokban a nők többségének terhességük alatt és nem sokkal a szülés után is dolgozniuk kell

2
Nők és gyerekek próbálják lehűteni magukat, miközben egy Jakobábád melletti farmon dolgoznak a rekordmeleg hőhullámban. A meteorológusok rendkívül szokatlannak nevezték a május 14-én mért 51 Celsius-fokos hőmérsékletet. Jacobabadban az átlagos nappali csúcshőmérséklet általában 43 fok körül alakul, az éjszakai legalacsonyabb hőmérséklet pedig 26 fok.

3
Bibannak is várandósan dolgoznia kell a hőségben a földeken. A Meteorológiai Világszervezet jelentése szerint a Pakisztán nagy részét sújtó rendkívüli hőség 30-szor valószínűbbé vált az éghajlatváltozás miatt

4
A 30 éves Rehmat segít a 25 éves Raziának lehűtenie 6 hónapos kislányát, Tamannát a jakobábádi hőhullám alatt