Decemberben folytatódik a Corvinus egyetemről elbocsátott egyetemi tanár munkaügyi pere. Ádám Zoltán azt szeretné elérni, hogy visszakapja az állását. Korábban etikai eljárást kezdeményezett az egyetem vezetése ellen, mert egy befolyásos családból származó diákot úgy is vizsgázni engedtek, hogy nem teljesítette a félév kötelező feladatait.
A beszélgetést itt tudja meghallgatni:
Ha inkább megnézné, azt itt teheti meg:
A tanárt 2023 októberében bocsátották el a Budapesti Corvinus Egyetemről egy szabálytalansági vizsgálat után. Ádám Zoltán munkaügyi pert indított, hogy visszakaphassa az állását. A per azóta is zajlik, a december 11-i tárgyaláson meghallgatják az egyetem érintett (jelenlegi és volt) vezetőit. Ádám Zoltánt a Társaság a Szabadságjogokért ügyvédei képviselik a perben.
Ádám Zoltán szerint azért haragudott meg rá az egyetem vezetése, mert etikai eljárást kezdeményezett ellenük, mivel egy diákját – szerinte – szabályellenes módon külön engedték vizsgázni.
Ő nem akarta vizsgára engedni, mivel nem teljesítette a félév során kötelező tanulmányi feladatokat. A diák szülei ezután e-mailben és személyesen megpróbálták rávenni, hogy mégis vizsgázhasson a gyermekük. Az egyetem vezetése végül a tanárral szembemenve lehetővé tette, ezért Ádám Zoltán belső etikai vizsgálatot kezdeményezett.
Ennek során az egyetemi és az eseti etikai bizottság első fokon megállapította, hogy komoly etikai szabálytalanság történt a külön vizsgáztatással, és elmarasztalta az egyetem vezetőségét. Másodfokon Szabó Lajos rektorhelyettes szerint nem volt megállapítható, hogy etikai szabálysértés történt volna, annak ellenére, hogy az egyetem etikai szabályaival szembement az, hogy a dékán külön vizsgáztatta az érintett tanulót. Ennek nyomán a Hernádi Zsolt vezette alapítványi kuratórium felmentette a rektort, Takács Elődöt az etikai vétség alól, aki még aznap, 2023. június 8-án lemondott.
Ezt követően (a munkaügyi per decemberi tárgyalásán majd tanúként meghallgatásra kerülő) Szabó Lajos szabálytalansági vizsgálatot kezdeményezett, ez zajlott 2023 júliusa és októbere között; ennek az eljárásnak a végén bocsátották el Ádám Zoltánt.
Ehhez kapcsolódóan: „Nem volt világos, hogy milyen alapon utasít a kancellár bármire” – elindult a Corvinusról elbocsátott tanár munkaügyi pere
Az érintett diák a jelentős számú Mol-részvénnyel rendelkező Rahimkulov család gyermeke. A Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány tíz-tíz százalékos Mol- és Richter-részvénycsomaggal rendelkezik. Az alapítvány jelenleg döntően a részvények utáni osztalékból biztosítja a Corvinus egyetem működését.
Ádám Zoltán most az ELTE-n óraadó tanár, és tanácsadói állása van a budapesti IX. kerületi polgármesteri hivatalban. A júniusi önkormányzati választáson Budapest XIII. kerület 02. számú egyéni választókerületében indult, de nem nyert mandátumot.