Még saját irodájuk sincs, és nem asztrofizikusok: jogot és történelmet tanult az a két magyar feltaláló, aki idén két díjat is nyert a NASA pályázatán. A feladat az volt, hogy minél pontosabban becsüljék meg, hogyan terjedhetnek a különféle sokkhatások az űreszközökben. Megkérdeztük tőlük, kell-e még egyáltalán embereket küldeni a világűrbe.
Balkáni szerkesztőségünk a magyar–szerb határnál járt, Szabadka környékén készítettek riportot, ahol nemrég a szerb belügyminiszter nyilatkozott térdelő migránsokkal a háttérben. A szabadkaiak, akikkel a Szabad Európa beszélgetett, nem voltak ellenségesek a migránsokkal szemben. Egy civil szervezet szerint a magyar visszatoloncolási gyakorlat törvényellenes.
Az ukránok rekordszámban kötnek házasságot az orosz invázió idején. Sokan minden eddiginél elszántabban ünneplik a szerelmet és az életet.
Egy borogyankai férfi hónapok óta a családtagjait keresi az orosz támadás után. Olekszandr Melnyicsenko március óta kutat a fia, a sógornője és három gyerekük után, mióta orosz vadászgépek bombázták le a lakásukat. Melnyicsenko korábban rendőrnyomozó volt, nem akarja elhinni, hogy még mindig a romok alatt vannak, abban bízik, hogy valahogy elkerülték a halált.
Az ellenzéki pártok mintha nem akarnák meglovagolni azt a társadalmi sokkot, amelyet a rezsiköltségek radikális kormányzati emelése okoz. Mi lehet az oka annak, hogy Facebook-posztok tömkelegében merül ki az ellenzéki aktivitás? A Sztoriban Kerényi Györgyöt kérdeztük erről. Cikkét a témában itt olvashatják.
Valószínűleg lehallgatták őket, de számítottak rá, mondja Kolesár András és Polauf Donát, akik egy megzavart miniszteri vacsorával kerültek a hírekbe. A társadalmi szolidaritás hiánya számukra fájóbb, mint az, hogy adócsalónak, drogosnak nevezik őket. Úgy vélik, nem szabad leállni a tiltakozással. Hallgassa meg a Szelfit!