Új epizóddal jelentkezett a Szabadon – a hidegé, a fűtésé és a tűzifáé volt a főszerep. Írtunk még az elbukható EU-milliárdokról, a moszkvai robbantásról, és újabb sajtóelismerésben is részesültünk. A hét multimédia-tartalmaiból válogattunk.
A Szabadonban ezúttal a fűtéssel, azon belül is a szociális tűzifaprogrammal foglalkoztunk, amelyre 2018 óta ugyanannyit költ az állam, miközben a tűzifa ára jócskán felment. A legszegényebbeknek egyre kevesebb segítség jut, miközben a gazdagabbak sokat spórolnak a rezsicsökkentésen.
Két évvel ezelőtt indult meg a jogállaminak is nevezett, valójában az uniós költségvetés védelmét célzó feltételességi eljárás Magyarországgal szemben. A kormány 2024-ben sem került közelebb az EU által közvetlenül és közvetve zárolt, közel húszmilliárd euró felzárkóztatási és helyreállítási forrás eléréséhez.
Újra elismerésben részesült szerkesztőségünk: a három legjobb újságíró közé került kollégánk, Benyó Rita a Szentkirályi Balázs-díjért folyó versenyben. A zsűri a legjobb cikknek járó díjat a 24.hu újságírójának ítélte. Szentkirályi Balázs újságíró, a G7 alapítója hosszan tartó betegség után tavaly decemberben hunyt el.
Videófelvétel látott napvilágot arról a pillanatról, amikor december 17-én Moszkvában egy lakóház bejárata előtt egy rollerbe elrejtett bombával megölték Igor Kirillov altábornagyot, aki az orosz nukleáris, biológiai és vegyi védelmi erők vezetője volt, és Kijev azzal vádolta, hogy tiltott vegyi fegyverek bevetését irányította az ukrajnai háborúban. Ukrán biztonsági tisztviselők a Szabad Európának elmondták, hogy a merényletet az ukrán hírszerzés emberei hajtották végre.
Szerbiában hetek óta a diákok állnak az országos tüntetések élén. Az utcai megmozdulásokat és egyetemi barikádokat a november 1-jei, halálos kimenetelű újvidéki vasútállomás tetejének összeomlása váltotta ki, ami a tüntetők szerint túlmutat a tragédián, és rávilágít az állami szintű korrupcióra.