A kormány június 1-jétől drasztikus változásokat tervez a közoktatásban: a szakszervezetek szerint a dolgozók sokkal rosszabb helyzetbe kerülnének a státusztörvény életbelépésével. Podcastsorozatunk vendége volt az OFF-Biennále, a legnagyobb hazai független kortárs művészeti esemény egyik létrehozója. Videó az ukrán faluról, amely a háború kezdete óta több mint egy tucatszor cserélt gazdát. Összegyűjtöttük a hét legnépszerűbb multimédia-tartalmait.
Az OFF-Biennále a legnagyobb független kortárs művészeti esemény Magyarországon. 2014-ben szinte a semmiből indították el a szervezők, személyes kapcsolataikat felhasználva. Azóta az OFF nemzetközileg is ismertté vált. A Szelfi vendége volt Somogyi Hajnalka, az OFF-Biennále Egyesület elnöke.
A kormány azt tervezi, hogy június 1-jétől a közoktatásban dolgozókra egységesen egy jogállási törvény vonatkozik majd. A státusztörvény néven ismert tervezet ellen sokan tiltakoznak. Melyek lennének a legfontosabb változások? A lista nagyon hosszú, mi csak néhány pontját ragadtuk ki.
Bár a legtöbben elhagyták a kelet-ukrajnai Avgyijivka városát, még mindig vannak, akik a folyamatos orosz tüzérségi támadások ellenére maradnak. A rommá lőtt települést egyre több orosz üteg éri el, de az ukrán hadsereg továbbra is tartja a területet. A Szabad Európa stábja a hónap elején látogatott el Avgyijivkába: az itt élő civilek igyekeznek mindent megtenni, hogy normális életet élhessenek – annak ellenére hogy az orosz csapatok egyre közelednek.
Az ukrajnai Donyecki területen található Bohorodicsne 14 alkalommal cserélt gazdát: hol az oroszok foglalják el, hol az ukránok foglalják vissza. Az egykor népesebb települést ma már csak heten lakják. Videónk a helyszínről.
Húsz éve annak, hogy Magyarország az Európai Unió tagja lett. Az erről szóló népszavazást 2003. április 12-én tartották, a csatlakozásra 2004. május 1-jén került sor Ciprus, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Málta, Szlovákia és Szlovénia társaságában. A 2002-as referendum egyedülálló módon nem vasárnap – a hazai választások és szavazások megszokott napján –, hanem szombaton zajlott. Végül az „Egyetért-e azzal, hogy a Magyar Köztársaság az Európai Unió tagjává váljon?” kérdésre az urnákhoz járulók elsöprő többsége igennel válaszolt.