Ilyen amerikai törvényre a második világháború óta nem volt példa
Az Egyesült Államok szenátusa egyhangúlag jóváhagyta azt a törvénytervezetet, amely segít Joe Biden elnöknek fegyvereket és egyéb szállítmányokat küldeni Ukrajnába. A törvényjavaslat megerősíti Biden felhatalmazását megállapodások megkötésére Kijevvel védelmi eszközök kölcsönadásáról vagy bérbeadásáról, anélkül hogy figyelembe kellene vennie a folyamatot esetleg lassító exportszabályozásokat.
A jogszabály elővezetésekor Chuck Schumer, a szenátus többségi vezetője színtiszta gonoszságnak nevezte az ukrajnai civilek meggyilkolását: azt mondta, hogy az orosz csapatok népirtást hajtanak végre Ukrajnában.
Ehhez hasonló kölcsönprogramot utoljára a második világháború idején alkalmaztak, amikor az Egyesült Államok segítséget nyújtott a náci Németország ellen harcoló szövetségeseinek, főként a Szovjetuniónak és Nagy-Britanniának. Sok történész szerint ez segített a szövetségesek javára billenteni a háború kimenetelét.
A törvényjavaslatot még jóvá kell hagynia a képviselőháznak, majd Bidennek is alá kell írnia.
A katonákra is veszélyes állásokat áshatott ki az orosz hadsereg Csernobilban
Árkokat és tanknyomokat mutat egy drónvideó a Vörös-erdőben, a föld egyik legradioaktívabb helyén, a csernobili tiltott zónában. A nyomok arra utalnak, hogy a orosz katonák lövészárkokat ástak a csernobili tilalmi övezet leginkább szennyezett részén, és jelentős dózisban szenvedtek el sugárzást. A részletekről ez a cikkünk szól.
Lehallgatta a német hírszerzés az orosz hadsereg rádióforgalmát a bucsai civilek meggyilkolásáról
Tervszerűnek tűnnek a bucsaihoz hasonló kegyetlenkedések a német hírszerzőszolgálat lehallgatásai alapján. Bár az oroszok tagadnak bármilyen felelősséget, a nyomok a Wagner-csoport nevű orosz zsoldos egység rémtetteire utalnak. A teljes cikket itt találja.