Az ukrán elnök szerint Borogyankában sokkal borzalmasabb a helyzet, mint Bucsában
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök videójában említette a Kijevtől északra fekvő települést, és feltette a kérdést, mi történik majd, amikor a világ megismeri a teljes valóságot arról, hogy mit tettek az orosz katonák Mariupolban.
Az ukrán főügyész szerint huszonhat holttest került elő két lerombolt lakóház romjai alól Borogyankában.
Irina Venyegyiktova Facebookon közzétett bejegyzésében azzal vádolta Moszkvát, hogy szándékosan polgári területeket céloz meg. „Itt nincs katonai telephely” – mondta, hozzátéve, hogy az orosz erők „esténként ágyúzták a lakossági infrastruktúrát, amikor a legtöbb ember otthon volt”.
A Csernyihiv melletti Jahidne lakói arról beszéltek a BBC-nek, hogy az orosz csapatok 130 embert tartottak fogva egy pincében négy hétig.
Zöld jelzést kapott egy orosz milliárdos cégének angyalföldi projektje
A Népszava a Pest megyei kormányhivatal kedden közzétett – március 31-én hozott – döntése alapján azt írja, hogy a kormányhivatal szerint a Bodor–Népfürdő utca sarkára tervezett, 332 lakásos társasház létesítésének nincs jelentős környezeti hatása, ezért a projekt felmentés kapott a környezeti hatásvizsgálat elkészítése alól.
Az építtető Rahimkulov Ruszlan Magyarországon élő orosz milliárdos cége, az Idom Házépítő Kft. Az épület összterülete meghaladja a tízezer négyzetmétert.
Úton van Kijevbe az Európai Bizottság elnöke
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Josep Borrell uniós külügyi főképviselő is arról posztolt péntek reggel Twitteren, hogy az ukrán fővárosba tart.
Az Európai Bizottság elnökének fotóján látható, hogy egy ukrán vasúti kocsiról száll le, és vele tart Eduard Heger szlovák miniszterelnök is – írta meg először a hvg.hu.
Heger egy korábbi bejelentés szerint vasárnap utazott volna Kijevbe, hogy az ukrán elnökkel tárgyaljon, de a jelek szerint előrehozta útját.
Nem ők az első nyugati vezetők, akik Kijevbe utaznak. A múlt hónapban Lengyelország, Csehország és Szlovénia miniszterelnöke találkozott az ukrán elnökkel, hogy kifejezze támogatását.
Az Európai Parlament elnöke, Roberta Metsola a múlt héten Kijevben járt.
A szlovák vezető Twitter-üzenetében azt írta, hogy a pénteki találkozón javaslatokat tesznek majd egy uniós reformcsapat létrehozására, hogy segítsék az ukrán gabona, köztük a búza szállítását.
A BBC összefoglalójában emlékeztet arra, hogy Ukrajna fő déli parti kikötőit blokkolta az orosz invázió, ezért nehezen tudja exportálni gabonáját olyan országokba, mint Kína, Törökország, Egyiptom és Indonézia. A háború előtt Ukrajna gabonájának 98 százalékát a Fekete-tengeren keresztül exportálták, most azonban Ukrajnának a vasúti útvonalakra kell támaszkodnia.A héten több mint ezer vasúti vagon rekedt a lengyel határon személyzethiány és egyéb problémák miatt.
Rakéták csapódtak be a kramatorszki vasútállomáson, sok a halott és a sebesült
Az ukrán állami vasúttársaság vezetője szerint két orosz rakéta találta el a kelet-ukrajnai, civilek evakuálására használt vasútállomást a donyecki Kramatorszkban.
A városi tanács arra figyelmeztette az embereket, hogy maradjanak a menhelyen. A közösségi oldalakra felkerült fotókon halottakat és sebesülteket látni az állomás környékén. A BBC szerint legkevesebb 30 halálos áldozata és több mint száz sebesültje van a támadásnak.
A BBC beszámolója szerint Odessza kikötővárost rakétákkal lőtték az orosz erők a Fekete-tenger felől. Az odesszai régió infrastrukturális létesítményeit érte találat.