Nyolcéves rekordon az olajár
A Brent kőolaj hordónként 113 dollárba kerül, utoljára 2014 nyarán volt ilyen magas az ára.
A piacok megnyugtatását célzó új intézkedések ellenére tovább nőttek a globális olajárak azóta, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát.
A Brent kőolaj – az olajárak nemzetközi referenciaértéke – hordónkénti ára elérte a 113 dollárt, ami 2014 júniusa óta a legmagasabb szintet jelenti.
Még azután is emelkedett az árfolyam, hogy a Nemzetközi Energia Ügynökség tagjai beleegyeztek abba, hogy 60 millió hordó olajat szabadítanak fel a tartalékokból, ezzel is ellensúlyozva az áremelkedést.
Oroszország a világ egyik legnagyobb energiatermelője, és a befektetők attól tartanak, hogy a háborús helyzet hatással lesz az olaj- vagy gázellátásra.
A virológus szerint a háborús helyzet újabb járványhullámot indíthat el Magyarországon
Rusvai Miklós úgy véli, hogy az ukrajnai háború és a menekültek tömeges érkezése, elhelyezésük körülményei hozzájárulhatnak ahhoz, hogy tavasszal egy újabb járványhullám alakuljon ki.
A szakember az InfoRádióban arról is beszélt, hogy jelenleg lecsengőben van a járvány Magyarországon, és ha nem indul el tavasszal az említett okokból egy újabb hullám, akkor szerinte ősszel várható a következő, mert biztos abban hogy lesz még.
Nyugalomra intett Áder János
Az államfő szerint a Magyarországra menekülőknek elsősorban biztonságos lakhatásra, az utazásuk megszervezésére, élelmiszerre, gyógyszerre, sok esetben orvosi ellátásra, anyagi támogatásra van szükségük.
Áder János felhívta a figyelmet arra, hogy az emberek bizonytalanságban és félelemben élnek Kárpátalján, és felelőtlenségnek nevezte hamis hírekkel tovább növelni a bizonytalanságukat. Kérte, hogy mindenki igyekezzen pontos információkat szerezni, és nem felülni az álhíreknek.
Áder János hangsúlyozta, hogy a háborúért Magyarországot semmilyen felelősség nem terheli. Magyarország része az Európai Uniónak, tagja a NATO-nak és nincs olyan döntése a két szervezetnek, amelyet ne támogatott volna vagy amelyet vétójával megakadályozott volna. Az ezzel ellentétes híreket álhíreknek nevezte.