Segélyszállítás közben lelőttek egy ukrán polgármestert az oroszok
Az orosz erők agyonlőtték az ukrajnai Hosztomel város polgármesterét – közölték helyi tisztviselők. A polgármester éppen kenyeret osztott a Moszkva indokolatlan ukrajnai inváziója miatt csapdába esett lakosoknak.
A fővárostól, Kijevtől északnyugatra fekvő Hosztomel város tanácsa Facebook-bejegyzésben közölte, hogy Jurij Prilipkót és két munkatársát, Ivan Zorját és Ruszlan Karpenkót agyonlőtték, amikor megpróbáltak segíteni azokon, akik még a városban vannak.
Hosztomelt a repülőterével a háború február 24-i kezdete óta lövik. Az eredetileg 16 000 lakos nagy része elmenekült.
Közben március 7-én a dél-ukrajnai regionális ügyészség közölte, hogy az orosz katonai erők előző nap Nova Kahovka városában egy oroszellenes tüntetésen tüzet nyitottak, megöltek egy tüntetőt és megsebesítettek hét másikat.
Legkevesebb 13 civil halt meg egy ukrán kenyérgyár elleni légicsapásban
A helyi katasztrófavédelem internetes közleménye szerint 13 civil holttestét szedték ki a romok alól, miután hétfőn légicsapás ért egy kenyérgyárat a Kijev megyében található Makariv városában.
Öt embert sikerült kimenteni. A támadás előtt összesen mintegy 30 ember volt a gyárban - tették hozzá.
Kanada szankciókat vezet be tíz, Putyinhoz közel álló személy ellen
Kanada újabb szankciókat jelent be 10, az orosz vezetéshez közel álló személy ellen Moszkva ukrajnai inváziója miatt – közölte hétfőn Justin Trudeau kanadai miniszterelnök.
"Ma Kanada új szankciókat jelent be 10 olyan személlyel szemben, akik bűnrészesek ebben az indokolatlan támadásban, köztük volt és jelenlegi magas rangú kormányzati tisztviselők, oligarchák és az orosz vezetés támogatói ellen. A nevek az Alekszej Navalnij bebörtönzött ellenzéki vezető által összeállított listáról származik" – mondta Trudeau egy londoni sajtótájékoztatón.
A Négy Nagy utolsó könyvelőcége is elhagyja Oroszországot
Az úgynevezett Négy Nagy mind a négy könyvelőcége megszakítja kapcsolatait Oroszországgal az ukrajnai háború miatt.
A Deloitte volt hétfőn az utolsó a négyből, aki közölte, hogy nem folytatja tevékenységét Oroszországban, és csatlakozott az Ernst & Young, a Pricewaterhousecoopers és a KPMG hasonló bejelentéseihez.
A Deloitte bejelentette, hogy megszakítja kapcsolatait az Oroszországgal szövetséges Belarusszal is. A vállalat arról számolt be, hogy különválasztja globális tagvállalati hálózatát az oroszországi és belarusz székhelyű cégektől.
A Deloitte Global vezérigazgatója, Punit Renjen azt nyilatkozta: „tudjuk, hogy ez a helyes döntés”, de ez hatással lesz a Deloitte 3000 oroszországi és belarusz alkalmazottjára, akiknek „nincs beleszólásuk kormányuk lépéseibe”.
A Pricewaterhousecoopers és a KPMG vasárnap, az Ernst & Young pedig hétfőn jelentette be, hogy kivonul Oroszországból.