Nem adtak el családi jegyet egy szivárványcsaládnak a balatonfűzfői strandon, mert a kiírás szerint „apa + anya + 2-3 gyerek” a feltétel – mint utóbb kiderült, hibásan, mert a testületi döntés csak két felnőttet ír elő. Délutáni jeggyel egyébként olcsóbb volt a bejutás, de a pénztáros megjegyzését diszkriminációnak érezték. A polgármester azt ígérte, átírják az ártáblát.
„Jó napot kívánok! Egy családi jegyet szeretnénk kérni.
Azzal nem járnak jól, mert délután 4 van, de maguknak egyébként sem tudnék ilyen jegyet adni.
De hát mi egy család vagyunk.
Magyarországon vagyunk, itt nem.”
Ez a beszélgetés zajlott le pár napja a balatonfűzfői Tobruk strandon a jegypénztárban, amikor a Család az család kampány elindításáról ismert Pál Márton és férfi párja két örökbefogadott gyerekével családi jegyet kért.
„Köpni-nyelni nem tudtunk, jelenetet sem akartunk rendezni a gyerekek előtt. Felnőttként mi már tudjuk kezelni ezeket a helyzeteket, amiből egyébként nem sok volt az elmúlt években, de valami hátborzongató érzés, amikor szembesítenek vele, hogy szerintük mi nem vagyunk család” – írta Pál Márton a Facebookon.
Aki a gyerekeiket másodrangú állampolgárnak tekinti, az szégyellje magát, megteszik a megfelelő jogi lépéseket, és addig harcolnak, amíg kell, mert a család az család – fogalmazott.
Szanyi Szilvia, Balatonfűzfő polgármestere is reagált az esetre a Facebookon. Azt írta, hogy szerinte a strand strandolásra való, és nem a családpolitikai jogviták rendezésére. Úgy vélte, nem történt diszkrimináció, mert ha egy férfi, egy nő és két gyermek kért volna családi jegyet, munkatársuk őket is lebeszélte volna, hiszen jobban járnak a délutáni jeggyel.
„Ettől függetlenül az üzemeltető hibázott, mert nem a testületi döntésnek megfelelő kiírás szerepel a táblán, ami a következő: Family jegy: 2 fő felnőtt és max. 3 fő 14 év alatti gyermek. Ezt a hiányosságot azonnal pótolni fogjuk. Természetesen elnézést kérünk, és legközelebb megvásárolhatják a Family jegyet” – írta.
Pál Márton erre reagálva azt írta, hogy a strand valóban nem családpolitikai jogviták rendezésére való, de arra sem, hogy különbséget tegyenek a családok között megjegyzésekkel és piktogramokkal.
Szerinte teljesen felesleges megjegyzés volt a pénztáros részéről, amit hozzáfűzött a javaslatához, amivel megtörtént a verbális diszkrimináció.
Ehhez kapcsolódóan: „Menjenek inkább Ázsiába vagy Afrikába érzékenyíteni”