Beomlott az újvidéki vasútállomás tetőszerkezete, többen meghaltak

Mentők dolgoznak az újvidéki vasútállomás beomlott tetőszerkezetének romjainál 2024. november 1-jén

Tizennégyre emelkedett péntek estére az újvidéki szerencsétlenség halálos áldozatainak a száma. Az első hírek még arról szóltak, hogy nyolcan haltak meg, amikor beomlott a szerbiai város vasútállomásának tetőszerkezete. Többen megsérültek. Daruk és kotrógépek segítették a katasztrófaelhárítókat, hogy kiszabadítsák a romok alatt rekedteket.

Több százan jelentkeztek a felhívásra, hogy vért adjanak a sérülteknek – mondta Zorica Bjelić, a Vajdasági Vérátömlesztési Intézet szóvivője. A szerb kormány szombatra gyásznapot hirdetett, Újvidéken szombattól háromnapos gyászt tartanak. Miloš Vučević szerb miniszterelnök azt mondta, hogy ez Újvidék háború utáni történetének egyik legnehezebb napja. „Ragaszkodni fogunk ahhoz, hogy megtalálják a felelősöket, és felelősségre vonják azokat, akiknek gondoskodniuk kellett az épület állapotáról” – tette hozzá.

Gyertyagyújtással emlékeztek a helyiek az áldozatokra az újvidéki Szabadság téren 2024. november 1-jén

Az Újvidék–Szabadka gyorsvasút építési projektje keretében nemrég felújították a vasútállomás épületét, de a leszakadt, 1964-ben épült tetőrészhez a híradások szerint nem nyúltak. Az állomáson a vasúti forgalom szünetelt, a tragédia okait vizsgálják, a hatóságok azt ígérik, hogy a nyomozás minden részletét nyilvánosságra hozzák.

Szijjártó Péter külügyminiszter arról írt a Facebook-oldalán, hogy táviratban biztosította szerb kollégáját a magyarok együttérzéséről, és telefonon beszélt Pásztor Bálinttal, a Vajdasági Magyarok Szövetségének elnökével.