Egy év az életünkből - és még mennyi?
2020. februárjában kezdődtek meg a híradások a Covid-19-ről. Ezekben - a számtalan megválaszolatlan kérdés mellett - főleg olyan ajánlások érkeztek, mint "mossunk gyakran kezet", "viseljünk maszkot", "fertőtlenítsünk rendszeresen". Ezen a képen a Kútvölgyi Kórház épülete előtt végeznek fertőtlenítést 2020 augusztusában.
Az esetszámok növekedésével egyre erősödtek a vírustagadó, később pedig a vakcinaellenes hangok. Világszerte vonultak az emberek utcára, és tiltakoztak a lezárások ellen. Ezen a képen vízágyúval próbálja a német rendőrség feloszlatni a tömeget Berlinben 2020. novemberében.
November 11-én ismét kijárási korlátozás lépett életbe Magyarországon. A budapesti éjszaka felett a kutyások, a futárok és a TEK vette át az irányítást.
A világ több pontján lazító intézkedéseket vezettek be, ahogyan az esetszámok csökkeni kezdtek. Több országban is újranyithattak az iskolák. Miközben azonban sok helyen lazítanak, vannak országok - köztük Magyarország -, amelyek az egyéves évfordulót további szigorításokkal kénytelenek "ünnepelni".
A járvány következtében világszerte rendkívüli állapotot hirdettek és korlátozó intézkedéseket vezettek be például a közlekedésben. A rendőrség és a katonaság emberei rendszeresen láthatók voltak számos nagyvárosban. Ezen a fotón éppen egy román autóst igazoltatnak Bukarestben.
Míg a világ nagy része bezárkózott, addig Svédország egy eltérő stratégiát választott. 2020. július 27-én tömve voltak a főváros, Stockholm utcái.
Nagyon sokan elveszítették állásukat a pandémia idején. Sok külföldi munkás pedig úgy döntött, a bizonytalanság helyett inkább a hazatérést választja. Ez azonban azzal járt, hogy helyenként akár 24 órát is várakozni kellett a határátkelőknél.
Voltak politikai vezetők is, akik lekicsinylően beszéltek a járvány súlyosságáról. Donald Trump volt amerikai elnök újraválasztási kampányában az üzletek nyitvatartása és a gazdaság megmentése mellett érvelt. 2020 novemberében kórházban kezelték, miután elkapta a fertőzést.
2020 év végén kezdődtek meg világszerte az oltási kampányok. Ezen a fotón az a 90 éves brit asszony látható, aki elsőként kapta meg a Pfizer/BioNTech vakcináját Nagy-Britanniában.
Boris Johnson brit miniszterelnök egy évvel ezelőtt jelentette be, hogy Nagy-Britannia a nyájimmunitás elérésével kíván védekezni a vírus ellen. Ez a döntés, illetve a későn bevezetett lezáró intézkedések később számtalan emberéletét követeltek az országban.
Drámai helyzet alakult ki Olaszországban a koronavírus-járvány első hullámában. Az ország bizonyos régióiban olyan sok volt a fertőzött, hogy megteltek a kórházak, és csak akadozva működött az ellátás. Ezen a képen egy egészségügyi dolgozó imádkozik a húsvéti ünnepek környékén.