Erdész és gyógypedagógus is szeretett volna lenni, de ehhez nem voltak elég jók a jegyei az iskolában, ahol a fő renitensek közé tartozott. Viszont megnyert szavalóversenyek és drámatagozatos középiskola után egyenes út vezetett a színművészeti főiskolára. A Szelfi vendége Stefanovics Angéla Jászai Mari-díjas színésznő, forgatókönyvíró volt, aki többek között elárulta, hogyan készül a stand-up estjeire, és mit gondol a YouTube-videókban eljátszott karakterről, Anzselika Habpatronról.
Stefanovics Angéla elárulta, melyik előadására emlékszik a legszívesebben, és hogy miért nagyobb kihívás egy stand-up előadás, mint akár egy nehéz főszerep. Mesélt arról is, hogy miért volt sok a rovásán a középiskolában, és hogy ő maga milyen videókat néz legszívesebben a YouTube-on. Kitért arra, hogy szerinte mennyivel szegényesebb lett a hétköznapi kommunikáció, és hogy korábban választékosabban, összefogottabban, tömörebben fogalmaztak az emberek: „Gyorsulunk, de amikor valamit el kell mondani, azt nem tudjuk jól.”
Beszélt a Covid-időszak alatt népszerűvé lett, a saját lakásán forgatott Anzselika Habpatron-sorozat készítéséről is. Sokan azt hitték, hogy paródia, de szerinte inkább az az üzenete, hogy mi, emberek, mindannyian esendők vagyunk. Stefanovics Angéla szerint a nézők visszajelzései szerint is inkább egy szerethető karakterről szól.
Mesélt legújabb előadásáról, a Dumaszínházban rendezett önálló stand-up estjéről, a műfaj – hagyományos színházi előadásokhoz képest meglévő – nehézségeiről és arról, hogy függ egy-egy előadás az ő és a közönség hangulatától.
Elmondta, hogy a karrierje során melyik volt az az előadás, amelyre a legbüszkébb (a Lukáts Andor által rendezett Liliom). Beszélt a Marsra magyar! című tévésorozatról és több más munkájáról, amelyeknél nemcsak az előadásban, hanem a szöveg írásában, a történet kitalálásában is aktívan részt vett.
A beszélgetés itt tudja megnézni:
Ha csak hallgatná, azt itt teheti meg:
Your browser doesn’t support HTML5