A támogatási rendszer kiszámíthatatlansága miatt számos független színházi társulat egy hajszálra van attól, hogy végleg befejezze működését. Az Átrium mögé most beállt a színház közönsége – de nyilván ez nem hosszú távú megoldás. A főváros rendkívüli támogatást ígért a társulatnak. Videóriportban számoltunk be a csütörtöki támogatói napról.
Your browser doesn’t support HTML5
„Ez volt az első olyan oktatási intézmény, ahol nem kellett attól félnem, hogy valaki bántani fog, és tudtam az anyagra koncentrálni” – mondja Erik, akinek női név szerepel a személyijében, és ezért más iskolákban korábban sokan bántották. Nem úgy, mint a CEU-n, ahol Szamóczát, az otthontalant sem nézte ki senki, amikor az intézet Socrates programjában elvégzett két kurzust is. A programot azért hozta létre a CEU, hogy megnyissa olyanok előtt is az egyetemet, akiknek korábban nem volt lehetőségük tanulni, de szerettek volna.
Your browser doesn’t support HTML5
Találkozott már a Huggy Wuggyval? Videóban mutattuk be a legújabb horrortrendet, amelyet már a szülők is aggódva figyelnek, hiszen a gyerekek egyre többször látják a nagy fogú rémfigurát. A nagyobbak számára ez csak vicc, viszont a kisebbek megrémülhetnek tőle. Mit tehet a szülő? A gyerekek egyre fiatalabb korban válnak médiafogyasztóvá, és egyre szörnyűbb dolgokkal találkozhatnak az internetes közösségi platformokon. A pszichológus szerint az otthonról hozott értékrend a meghatározó, a gyerekeket tudatosan kell nevelni, hogy ne váljanak a konzumerizmus áldozatává. A médiakutató úgy véli, hogy – tetszik vagy sem – megváltozott a világ, a mostani gyerekek már digitális bennszülöttek, nekik természetes a közösségi média fogyasztása. Azt viszont mindketten hangsúlyozzák, hogy szülőként, pedagógusként muszáj a gyerekekkel beszélni arról, hogy mit fog látni a neten, és az miért van úgy.
Hetesen egy kisfiút, Aszódon két tizenéves lányt ölt meg saját apja, akinél kényszerláthatáson voltak. Még meddig és miért ítélhetik oda a bíróságok a bántalmazó szülőnek a gyereket? Podcastunkban erről is beszélgettünk a NANE és a Patent Egyesület szakértőivel.
Your browser doesn’t support HTML5
Instagramon is láthatták azokat az infografikáinkat, amelyeken azt próbáltuk bemutatni, mennyibe kerül a Magyarországon hatósági árassá tett csirke far-hát. Ha a forintárfolyamra vagy az inflációra nem, a far-hát árára büszkék lehetünk, valóban nálunk a legolcsóbb messzeföldön.
Nincsenek egyelőre pontos számok, hány gyermek vált eddig árvává az ukrajnai háborúban. A hatéves Ilja szülei is az ukrán kikötőváros, Mariupol ostromában vesztették életüket. A kisfiúról most egy fiatal pár, Maria és Volodimir gondoskodik Kijevben. Az örökbefogadás jelenleg nem engedélyezett Ukrajnában, a pár ezért ideiglenes felügyeleti kérelmet adott be. Helyi szerkesztőségünk velük forgatott.
Your browser doesn’t support HTML5
Végül képgalériában mutattuk meg, hogy mélyen az ukrán kikötőváros, Odessza alatt található a világ egyik legnagyobb föld alatti labirintusrendszere, amelyet már a második világháborúban is használtak. Most az orosz támadás elől menekül a lakosság a föld alá. A katakombarendszer az 1800-as évek elején alakult ki, amikor mészkövet kezdtek bányászni a város alatt. Ebből a mészkőből épültek Odessza grandiózus épületei. A bányát a hidegháború és a második világháború alatt bunkerként és csempészek búvóhelyeként használták. Odessza katakombái összesen 2500 kilométeren át kígyóznak a város alatt: az alagutak kétszer-háromszor hosszabbak, mint a párizsi és a londoni föld alatti struktúrák együttvéve. Most önkéntesek térképezik fel a szovjet időkben használt katonai bunkereket, hogy a lakosság ide menekülhessen az orosz hadsereg támadása elől.