3 perc: Kérdés, hogy az ázsiai vendégmunkások tömeges beengedésében mi az üzlet, és kinek

Srí Lanka-i vendégmunkások dolgoznak egy pékségben

A hírlevelet itt meg is hallgathatja:

Your browser doesn’t support HTML5

3 perc: Kérdés, hogy az ázsiai vendégmunkások tömeges beengedésében mi az üzlet, és kinek

Olyan külföldi jön, aki azt se tudja, hol van – a jó munkás vendégek és munka nélküli magyarok. Három évet adna Brüsszel a magyar kormánynak a túlzott mértékű hiány megszüntetésére. Kétszer olyan drága az internet Budapesten, mint Bukarestben.

Olyan külföldi jön, aki azt se tudja, hol van – a jó munkás vendégek és munka nélküli magyarok

Mit adtak nekünk az ázsiaiak? Legutóbb akkumulátor- és katódgyárakat, a kormány meg milliárdokat fizetett nekik azért, hogy idejöjjenek és magyarokat foglalkoztassanak. Mindezek ellenére nincs elég magyar melós, ezért tömegével jönnek az ázsiai vendégmunkások. De akkor mi ebben az üzlet, és kinek? Ezt még az országgyűlési képviselő sem tudja. A gazdasági elemzőnek viszont van egy sejtése, mégpedig az, hogy ha kedves és türelmes az ország vezetése az ázsiai mogulokkal, akkor előbb-utóbb nemcsak gyártósorokat, hanem tudást, fejlesztést és sok-sok pénzt is hoznak az országba. Azt, hogy ez így lesz-e, nem tudjuk.

Három évet adna Brüsszel a magyar kormánynak a túlzott mértékű hiány megszüntetésére

A túlzott mértékű magyar államháztartási hiány megszüntetését javasolta 2027-re a tanácsnak tett ajánlásában az Európai Bizottság, amely jövő április 30-ig adna határidőt a kormánynak a szükséges intézkedések bemutatására.

Kétszer olyan drága az internet Budapesten, mint Bukarestben

Eleve feltűnően drága volt Magyarországon internetezni, amin aligha segített a verseny csökkentése, miközben a világháló elérése napjainkra egyértelműen alapszolgáltatássá vált. A térségbeli fővárosok internetárait összehasonlítva Budapesten is borsos ára lett a netezésnek.

Ismerje meg Călin Georgescut, a román elnökválasztás első fordulójának szélsőjobboldali győztesét

Călin Georgescu szélsőjobboldali jelölt a semmiből jött, hogy megnyerje a romániai elnökválasztást, és most ott lesz a decemberi, második fordulóban. De ki is ő, és hogyan zavarta össze a szakértőket?

Kiadatási egyezményt kötne Magyarország Kínával

Orbán Viktor miniszterelnök felhatalmazást adott a kiadatási egyezmény létrehozására Magyarország és a Kínai Népköztársaság között – derül ki a Magyar Közlönyből. Ez annak fényében érdekes leginkább, hogy a legutóbbi népszámlálási adatok szerint több mint 18 ezer kínai állampolgár él hazánkban.

Az EU vagyonbefagyasztással és vízumtilalommal sújtaná az ukrajnai háborút segítő kínai cégeket

Az Európai Unió első alkalommal javasolhatta vízumtilalom bevezetését és eszközeik befagyasztásának elrendelését a háborús erőfeszítéseket segítő orosz vállalatokkal üzletelő kínai jogi és magánszemélyek ellen.

Ukrajna szerint minden eddiginél több drónnal támadtak az oroszok

Oroszország 188 drónt lőtt ki Ukrajnára keddre virradóra, ami újabb rekordot jelent – közölte az ukrán légierő. A legtöbb pilóta nélküli repülőgépet sikerült megsemmisíteni, azonban így is keletkeztek károk civil célpontokban.

Amit még tudni érdemes

Több százezer magyar hal meg túl korán, mert a kormánynak nem fontos az egészségügy (HVG)

Több százezer emberéletet követelt, hogy az egészségügy a rendszerváltás óta nem szerepel a kormányzati prioritások között. Ez a terület is azok között van, ahol Magyarország egyre jobban lemarad már nemcsak az EU-ban, hanem a visegrádi országokhoz képest is.

Féláron akarja megszerezni a kormány az Akadémia vagyonát, hogy most már végképp kiszervezzék a kutatóhálózatot (444)

A lap információi szerint a kormány nyolcvanmilliárd forint körüli összeget kínál a Magyar Tudományos Akadémiának a kutatóintézeti ingatlanokért, noha az MTA vagyonbecslése szerint megközelítőleg 150 milliárd forintot érnek. Összesen közel száz épületről van szó.