Nem állítják le Paks 2. építését, a Nemzetközi Beruházási Bankot sem tiltják ki

Szergej Lavrov orosz és Szijjártó Péter magyar külügyminiszter Budapesten 2021. augusztus 24-én

Felelőtlennek nevezte Szijjártó Péter azokat, akik az orosz gázszállítás és a paksi bővítés leállítását kezdeményezték. A külgazdasági és külügyminiszter a magyar–szerb gazdasági vegyes bizottság budapesti ülését követő sajtótájékoztatón beszélt erről. Kérdésre válaszolva azt is közölte, az orosz Nemzetközi Beruházási Bank sem szerepel a szankciós listán.

„Szeretném világossá tenni, hogy ha nem jön földgáz Magyarországra, akkor nem lesz fűtés, akkor nem fog működni az ipar és akkor nem lesznek munkahelyek (…) Ha nem épül atomerőmű Magyarországon, akkor nem lehet fenntartani a rezsicsökkentés eredményeit, akkor brutális energiaár-emelkedés következik” – mondta Szijjártó Péter.

A külgazdasági és külügyminiszter felelőtlennek nevezte azokat, akik a gázszállítás és a paksi bővítés leállítását kezdeményezték, mert szerinte ezzel veszélybe sodornák Magyarország biztonságos energiaellátását.

A politikus a Moszkvával megkötött, hosszú távú földgázszállítási szerződésre vonatkozó kérdésre az ATV-nek azt mondta, a Gazprom nem szerepel az Európai Unió szankciós listáján, ezért nincs ok arra, hogy kételkedjenek a korábban megkötött földgázszállítási szerződés betartásában.

Ehhez kapcsolódóan: Nyugalomra intett Áder János: „Nem érdemes egy bajból kettőt csinálni”

Marad a Nemzetközi Beruházási Bank

Kérdésre válaszolva Szijjártó Péter azt is közölte, hogy az orosz Nemzetközi Beruházási Bank sem szerepel az uniós szankciós listán. A minap tüntetés volt az ellenzék által kémbankként emlegetett pénzintézet budapesti székháza előtt. Szijjártó úgy fogalmazott, hogy mára meglett a brüsszeli szankciós politika első áldozata, a magyarországi és ausztriai Sberbank.

Your browser doesn’t support HTML5

"Nagyon komolyan veszi a boom szót a boomerben" – háború-ellenes tüntetés a kémbank előtt

A külgazdasági és külügyminiszter a magyar–szerb gazdasági vegyes bizottság budapesti üléséről szólva egyebek között elmondta: megállapodtak a határátkelés felgyorsításában: a röszkei és a tompai átkelőnél technológiafejlesztést és kapacitásbővítést hajtanak végre, Hercegszántónál pedig lehetővé teszik a teherforgalmat.