Az érdekképviselet az ország valamennyi tankerületétől megkérdezte, hány dolgozójuk ment el idén. Felmérésük szerint a közép-pesti tankerületben csak szeptemberben 103 tanár mondott fel. Az oktatásért is felelős Belügyminisztérium szerint a pedagógusok több mint 99 százaléka elfogadta az új jogviszonyról szóló szerződést.
A fővárosban a tanév elején legkevesebb 319, ebben az évben összesen 647 iskolai dolgozó mondott fel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) összesítése szerint.
A közép-pesti tankerületben mondott fel a legtöbb, ebben az évben összesen 160 iskolai dolgozó. Ebben benne vannak a nem pedagógusi munkakörben dolgozók, például a gyógypedagógiai asszisztensek is.
Ebből a tankerületből csak szeptemberben – amikor a tanárok nyilatkozhattak arról, elfogadják-e a státusztörvény szerinti munkaviszonyt – 103 tanár távozott – tudta meg az RTL Híradója a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjétől, Nagy Erzsébettől.
Ehhez kapcsolódóan: Szülők: „A tanár úgy szerepel a Krétában, hogy betöltetlen álláshely”
A belső-pesti tankerületből szeptemberben 41 tanár távozott, ebben az évben összesen 115-en mondtak fel. A szakszervezet szerint az adatok alapján a vidéki tankerületek közül arányaiban Érden legrosszabb a helyzet; a tanév elején 47 pedagógus, január óta pedig összesen 98 iskolai dolgozó távozott.
A szakszervezet nem kapott adatokat a Külső-Pesti Tankerületi Központtól.
Az oktatásért is felelős Belügyminisztérium szerint a pedagógusok több mint 99 százaléka elfogadta az új jogviszonyról szóló szerződést. A tárca közlése szerint a tanév kezdete óta már 863 új pedagógus létesített jogviszonyt a státusztörvényként emlegetett törvény alapján.
Ehhez kapcsolódóan: Több mint százezer szavazóval zárulhat az alternatív oktatási népszavazás