A következő év végére legalább meg kell felezni az inflációt, akkor is, ha a nemzetközi környezet más irányba megy, mondta a közmédiában a miniszterelnök, aki ismét a „brüsszeli bürokratákat” okolta az inflációért és a magas energiaárakért.
Orbán Viktor az ukrajnai háborúról, az uniós szankciókról és migrációról beszélt a közmédiában, és berlini előadásának több gondolatát megismételte. Így egyebek között azt, hogy a magyar kormány az azonnali tűzszünet és béketárgyalások híve. Ismét úgy fogalmazott, Magyarországnak nem kell elmagyarázni, milyen a kelet felől érkező katonai brutalitás, mert 1956-ban ezt átélte, Nagy Imrére utalva, ahogy három napja Berlinben is, ismét úgy fogalmazott,
„a mi Zelenszkijünket később ki is végezték".
Arról is beszélt a Kossuth rádióban, hogy az Oroszország elleni szankciókat szerinte Brüsszelben elrontották, azok hajtották fel az árakat. Szerinte az lenne a megoldás, ha az Európai Unió felhagyna a szankciós politikával, a magyar kormány november-decemberben, a szankciók megújításáról folyó tárgyalásokon e mellet érvel majd. Orbán Viktor egyébként úgy látja, hogy a szankciós politika miatt nő az elégedetlenség az uniós kormányfők körében.
Ehhez kapcsolódóan: 20,1 százalék: negyed évszázados csúcson az inflációA miniszterelnök ismét a brüsszeli bürokratákat tette felelőssé az inflációért és a magas energiaárakért. Hozzátette, a következő év végére meg kell felezni az inflációt, akkor is, ha a nemzetközi környezet más irányba megy.
„megkértem a jegybankelnököt, és utasítottam a pénzügyminisztert, hogy a jövő évre ezt az inflációt legalább felezzük meg."
Szerinte a kormánynak ebben van gyakorlata, mert 2010-ben az 5-6 százalékos inflációt majdnem teljesen megszüntette.
A miniszterelnök közölte, hogy a hazai gáztározók töltöttségi szintje 48,5 százalék, ami azt jelenti, hogy Magyarországnak fél évre elegendő mennyiségű gáz áll a rendelkezésére.
Ehhez kapcsolódóan: Hernádi Zsolt: Közép-Európa nem tud leválni az orosz gázról és olajról