Keddig kellett aláírniuk az új szerződésüket az állami egészségügyi dolgozóknak. Öt százalékuk nem vállalta a sok szempontból még mindig bizonytalan feltételeket.
"Az egészségügyben dolgozók több mint 95 százaléka aláírta az új jogállási törvénynek megfelelő szerződését a hétfő esti adatok szerint"
– mondta Jenei Zoltán országos kórház-főigazgató.
Az állami egészségügyi dolgozóknak keddig kellett nyilatkozniuk arról, hogy elfogadják-e az új munkaügyi feltételeiket. Ezek a feltételek viszont az utolsó pillanatig változtak, egyes elemek pedig akár még utána is változhatnak.
Ehhez kapcsolódóan: Az orvosok a minisztertől kérdezik, hogy kell érteni a róluk szóló törvénytA Független Egészségügyi Szakszervezet is úgy becsülte, hogy a dolgozók kevesebb mint tíz százaléka nem írta alá az új feltételeket.
Kérdésünkre elmondták, hogy leginkább talán az intenzív terápiában, a sürgősségi ellátásban és a pszichiátrián dolgozók mondhattak így búcsút az állami egészségügynek, illetve a védőnőket is említették.
"Ahol a menedzsment próbált a dolgozókkal tárgyalni, semmit nem elvenni, és ha lehet még adni is, és a következő időszakokban kilátásba helyezték a dolgozókkal való további egyeztetéseket, ott nincs nagy kilépés"
– hangsúlyozta az egyes intézmények vezetőinek felelősségéről Soós Adrianna, a szakszervezet elnöke.
Ráadásul, mivel számos részszabály még mindig nem készült el, csak a következő hónapokban derül majd ki, hogy pontosan mivel is jár majd az új szerződés. Ezért ők azt is javasolták, hogy "aki még bírja, maradjon" és ha nem tudnak jobb feltételeket elérni, akkor később "még mindig lehet váltani".
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamarát is megkérdeztük, ők azt válaszolták, hogy kedden indították el az országos felmérésüket a témában, az eredményeket pedig közreadják.
Ehhez kapcsolódóan: Van, ahol komplett kórházi osztályok mondtak fel, másutt leállt a szakrendelés