A legfontosabb cikkeink kedd reggel: az uniós válságkezelés is lassítja az új jobboldali EP-frakció megalakítását, szeptemberig biztos nem kap pénz Magyarország az EU helyreállítási alapjából, Budapest vezet a helyi átoltottságban.
Nagy lendülettel fogott új európai parlamenti frakció szervezésébe a magyar kormányfő, amikor pártjának rúdja kiállt már az Európai Néppárt képviselőcsoportjából. A jobboldali erők továbbra is elszántak erejük egyesítésében, az igyekezetnek egyelőre mégsincs eredménye. Ha kíváncsi, miért és hol akadt el a folyamat, olvassa el brüsszeli tudósítónk elemzését.
Nem lehet tudni, hogy mikor lehet pénze Magyarországnak a járvány utáni uniós helyreállítási alapból. A magyar tervek jóváhagyásához Brüsszel kiegészítő információkat kért be, de azokat csak a döntés kitűzött időpontja előtt pár nappal kapták meg. A magyar külügyminiszter szerint a magyar helyreállítási terv kiváló, Brüsszel pedig meghosszabbította az elbírálásra saját magának adott határidőt.
Ehhez kapcsolódóan: Gulyás Gergely: Abszurd követelésekkel állt elő az Európai BizottságElérhetetlen messzeségben a nyájimmunitás
Több mint fél évvel a hazai oltási kampány megkezdése után a Miniszterelnökség kiadta a megyékre bontott oltottsági adatokat. A 444-nek küldött táblázatból kiderül, hogy csak Budapesten magasabb az oltottsági arány 60 százalékosnál, és két megye kivételével az egész országban megvan a legalább 50 százalékos átoltottság.
Magyarországon az elmúlt 24 órában 17 új koronavírus-fertőzöttet igazoltak, az aktív fertőzöttek száma 36 883. Meghalt 3 ember, velük az elhunytak listája 30 010 beteget mutat. Kórházban 86 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 12-en vannak lélegeztetőgépen.
Ehhez kapcsolódóan: „A nem védetteket úgy fogja elkapni a delta-variáns, ahogy kell”Próbára tette egy budapesti kórház főorvosát a Nemzeti Védelmi Szolgálat hálapénz-ellenőrző csapata. A szervezet tisztje "táppénzes papírt" akart volna venni az orvostól, de nem kapott, a vizsgálat pedig ezzel le is zárult. Ez év január elsején lépett hatályba az a törvénymódosítás, amely szerint hálapénzt adni és elfogadni egyformán bűncselekmény.
Ismét Verespatak
Ismét a hírekbe került a romániai Verespatak, amelynek közelében már 2500 éve bányásznak aranyat. Egy kanadai bányavállalat azonban olyan tervekkel állt elő a terület kiaknázására, amely ellen tiltakoztak a helyiek és a román közvélemény is. Mint a helyszínen készült videónkban láthatják, a faluban pusztulásra vannak ítélve a műemlék épületek is. Kérdés, mi lesz a környék sorsa.
Ehhez kapcsolódóan: Sziklán és fa tetején: akár az életüket is kockáztatják a folyékony aranyértNyugodt napot kívánok,
Vovesz Tibor