Mi a kockázata a 4iG állami hátszéllel segített terjeszkedésének?

Pár év alatt nőtt informatikai-telekommunikációs óriássá a 4iG, amely ma már meghatározó szereplő a távközlés, az informatikai szolgáltatások vagy a hírközlés területén, sőt a német hadiipari óriás, a Rheinmetall révén már a hadiiparba is beszállt.

Miközben ezermilliárdos adósságot görget maga előtt a cég, további milliárdokat költ fejlesztésre, nyereséget nem termel, javarészt az államnak tartozik, és egyre több kritikusnak számító infrastruktúra kerül a birtokába.

Hogy mekkora és milyen ütemű növekedésről beszélünk, azt jól mutatja, hogy 2018-ban még csak 350 alkalmazottja volt, idén már több mint nyolcezer, és ezzel a teljes magyar gazdaságot tekintve is látható méretű lett a társaság.

A HVG legnagyobb magyar cégeket soroló, top 50-listáin idén a legtöbb alkalmazottat foglalkoztató vállalat közül a huszadik, a legnagyobb saját tőkéjű cégek közül pedig a 32. lett.

Mi a kockázata és hol a határa az állami hátszéllel zajló terjeszkedésnek? Egyeben között ezt elemezte cikkében Keller-Alánt Ákos, a Sztoriban vendége. A vele készült podcastot itt hallgathatja meg:

Your browser doesn’t support HTML5

Mi a kockázata a 4iG állami hátszéllel segített terjeszkedésének?