Újabb siker az OPNI-lakások ügyében

Balázs Jánosné Aranka, az OPNI-ház kilenvcenéves lakója

Az OPNI-házak legidősebb lakója, Balázs Jánosné Aranka néni is fellélegezhet, két-három évre megmenekült a kilakoltatástól ő is és a mai napig az egészségügyben dolgozó Baráti Márta is.

A két alperes ellen indított eljárást azért szüntette meg a bíróság, mert a felperes külügyminisztérium korábbi jogi képviselőjének megbízatása megszűnt, és nem jelölt ki határidőn belül új képviselőt.

„Nagyon izgultak a tárgyalástól, ami így elmarad, lassan engednek fel, de nincs mit irigyelni tőlük, ennyi szorongást se érdemeltek volna” – nyilatkozta a Szabad Európának a lakók jogi képviselője.

Your browser doesn’t support HTML5

Aranka néni családja száz éve lakik az OPNI területén

Szepesházi Péter ügyvéd ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy az eljárásmegszüntetés nem jogerős, a per újraindítható, de az legalább két-három évet vesz igénybe.

Szerinte kérdéses, hogy a választás évében a külügyminisztérium megkockáztatna-e egy ilyen, nagy közfigyelmet kiváltó lépést.

„Aranka néni és Márta is örül, persze van bennük bizonytalanság, sajnos mindenkinél megpróbálhatnak kreálni új okot a kilakoltatásra, még a jogerősen pert nyert lakónál, Naszályi Nóránál is.”

Tordai Bence, a Párbeszéd második kerületi országgyűlési képviselője évek óta foglalkozik az üggyel. Korábban neki ígérte meg Szijjártó Péter, hogy nem lakoltatják ki az ott élőket.

Szijjártó Péter és Tordai Bence 2021-ben, az OPNI-házak lakóinak ügyében folytatott megbeszélés után egymás tenyerébe csapott

"Több év után, úgy tűnik, a külügy elkezdi betartani az ígéreteit"

– mondja Tordai, aki szerint szándékosan nem jelölt ki a minisztérium új jogi képviselőt, hogy ezzel szépen csendben elhaljon a bírósági eljárás.

Ezt támasztja alá az is, hogy úgy tudjuk, a területet kezelő alapítvány képviselője január 20-án felkereste a lakókat, és arról tájékoztatta őket, hogy mindent elkövetnek, hogy mindenki számára megnyugtatóan rendezzék a felmerült problémákat, senkinek sem érdeke a feszültségkeltés, a lakók bizonytalanságban tartása.

Az ügy előzményeit megismerhetik tényfeltáró riportunkból: