Vízhelyzet, egy tragédia évfordulója és veszélybe került kutyák

Ezen a héten követőink új Szabadon-epizódot láthattak, de megemlékeztünk a roma holokauszt nyolcvanadik évfordulójáról is, és ismét jelentkezett Elemző című podcastunk. Népszerű közösségi és multimédiás anyagainkból válogattunk.

A Szabadon legújabb adásában Bihari Ádám és a stáb azt mutatta be, hogy azért, ami legtöbbünknek csak egy mozdulat, sokan napi több kilométert gyalogolnak. Az új epizódból kiderül az is, hogy került kétszáz méterre a víztől egy part menti nyaraló, miközben a közbeszédben a csapból is az aszály folyik.

A politikában szavakkal lehet valóságot teremteni, de a hallgatással is, értékelte Lakner Zoltán politológus, hogy a tusványosi beszédből hiányoztak a hazai gondok. Szerinte ritka, hogy semmi sem szivárgott ki a Magyar-Karácsony találkozóról, és kockázatos a sajtót bűnbaknak kikiáltó hozzáállás.

Porajmos, azaz elpusztítás – ezzel a szóval jelölik a roma holokausztot, a népirtást, amelyet a nácik és a nyilasok a romák ellen követtek el a második világháborúban. Augusztus 2-án volt a tragédia nyolcvanadik évfordulója.

A háború, a klímaváltozás, a migráció mindenhol táptalaja a dezinformációnak. Milyen hasonlóságok és milyen különbségek mutatkoznak Magyarország és a többi EU-tagállam között ebben a témában? – erről beszélgettünk Krekó Péterrel, a Political Capital igazgatójával podcastunkban.

A török parlament kedden elfogadott egy törvényt, amely előírja, hogy az önkormányzatok gyűjtsenek össze és helyezzenek el menhelyeken több millió kóbor kutyát, a problémás állatokat pedig altassák el. Azokra a polgármesterekre, akik nem teljesítik, akár két évig terjedő börtön is várhat.

Új kóborkutya-rendelet Törökországban: több millió ebet altathatnak el, börtönnel fenyegetik az ellenálló polgármestereket