Ezzel a 4iG leányvállalata, az Antenna Hungária Zrt. 51 százalékos, míg a magyar állam tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. 49 százalékos közvetett befolyást szerzett a Vodafone Magyarország Zrt.-ben. Az ügylettel hozzájuk került a Vodafone hárommilliós ügyfélköre.
A Jászai Gellért érdekeltségébe tartozó 4iG közleményében a magyar távközlés történetének egyik legjelentősebb piacformáló tranzakciójának nevezi az akvizíciót, amellyel korábban több cikkben is foglalkozott a Szabad Európa.
A közleményben a cég megerősíti, hogy az akvizícióval az új tulajdonosokhoz kerültek a Vodafone Magyarország
- mobilfrekvenciái,
- az aktív rádiós átviteli berendezései,
- az aktív antennák és kábelek,
- a kültéri kabinetek egy része,
- a felhordó és a tornyokat kiszolgáló optikai hálózata.
A bejelentés szerint a tulajdonosváltás az ügyfeleket nem érinti, a lakossági és az üzleti ügyfelek is változatlan formában vehetik igénybe a cég szolgáltatásait. A Vodafone Magyarország tranzakció kapcsán közzétett cégértéke 660 milliárd forint.
Ehhez kapcsolódóan: A Vodafone felvásárlásával beállt a piac: a cégek verseny helyett árat emelnek
Mint arról korábban a Szabad Európa beszámolt, az állam nemcsak a Vodafone 49 százalékát vette meg, hanem hitelt is nyújtott az eleve eladósodott magáncég, a 4iG 51 százalékos vételárrészéhez. Mindezt úgy, hogy a kormány nem világíttatta át a Vodafone-t, mielőtt megvette volna, megelégedett azzal, hogy a 4iG megosztotta vele az ő megbízásából készült felmérést. Az ügylet körül több furcsaság is van, ezekről ebben a cikkben olvashatnak és az alábbi podcastban is hallhatnak.