Senki sem vállalta a személyes megjelenést a bicskei gyermekotthon ügyében alakult fővárosi vizsgálóbizottság előtt. A megkeresettek többsége egyelőre érdemi írásos választ sem adott a kérdésekre.
Mint arról beszámoltunk, Karácsony Gergely főpolgármester február 14-én vizsgálóbizottság felállítását javasolta és belső vizsgálatot rendelt el egyebek között annak kiderítésére, hogy
- az előző városvezetés idején ki, miért és milyen információk birtokában döntött a 2013-ig fővárosi fenntartásban működtetett bicskei gyermekotthon pedofil bűncselekményekért később elítélt vezetőjének fővárosi kitüntetéséről;
- az intézményben elkövetett pedofil visszaélésekről 2011-ben tett bejelentést megfelelően kezelte-e a főváros, mindent megtett-e annak érdekében, hogy a bejelentésben foglaltak kivizsgálása nyomásgyakorlás nélkül, a gyermekek mindenek felett álló érdekeinek megfelelően történjen;
- a bejelentést megtevő dolgozókkal szembeni munkáltatói megtorlással összefüggésben a fővárosi önkormányzat megtette-e a szükséges intézkedéseket.
A bizottság elnöke Kiss László III. kerületi polgármester, míg a bizottság alelnökének Karácsony Gergely Wintermantel Zsolt frakcióvezetőt, tagnak pedig Gajda Péter és Dódity Gabriella kispesti, valamint Soproni Tamás terézvárosi képviselőt javasolta.
Ehhez kapcsolódóan: Megúszhatja K. Endre az újabb akcióját; úgy tűnik, nem bűncselekmény, amit most tett
A Népszava beszámolója szerint azonban az ötfős grémiumnak a megalakulás óta mindössze egyszer sikerült összeülnie. A Fővárosi Közgyűlés egyhangú döntésével egy hónappal, április végéig meghosszabbította azt a határidőt, amelyre az eseti bizottság beszámolójának el kell készülnie.
A testület március 4-én tartotta alakuló ülését. Összeállították azok névsorát, akiket meghallgatnának az ügyben. Rajta van a listán mások mellett az akkori főjegyző és az ügyben eljáró aljegyző, az Oktatási, Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztály vezetője (Áder János volt köztársasági elnök testvére), az ügyben eljáró gyermekvédelmi osztály vezetője, a városháza akkori kommunikációs igazgatója, Tarlós István akkori főpolgármester, illetve Csomós Miklós, aki akkoriban az oktatási és ifjúsági ügyekkel foglalkozó főpolgármester-helyettes volt.
Ehhez kapcsolódóan: Gondozottból segítő: „Nem az lep meg, ami Bicskén történt, hanem hogy csak ennyire derült fény”
Kiss László, a bizottság elnöke a lapnak elmondta, hogy mindenkinek elküldték a meghívót és a személyre szabott kérdéssort, de az érintettek közül senki sem vállalta a személyes megjelenést, és egyelőre ketten küldtek érdemi válaszokat a kérdésekre. Kiss László mindezek ellenére bízik abban, hogy április végéig elkészül a beszámolójuk.