A Kreml kiállt az újságírók bebörtönzését lehetővé tévő törvény mellett
Az orosz kormány létfontosságúnak nevezte szerdán azon új törvény szigorú alkalmazását, amelynek alapján akár tizenöt év börtönbüntetéssel is sújthatók a „szándékosan hamis információkat terjesztő” újságírók.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője ugyanakkor nem kívánta kommentálni Alekszandr Nevzorov ismert riporter ügyét, aki ellen kedden emeltek vádat az orosz hadsereg ukrajnai tevékenységével kapcsolatos „álhírek” terjesztése miatt.
Erről mindössze annyit mondott, hogy fontos alkalmazni a szóban forgó jogszabályt, ugyanis súlyos információs háború folyik Oroszország ellen.
A varsói orosz nagykövet szerint nem lenne alapja a diplomaták kiutasításának
Alaptalannak nevezte a lengyelországi orosz diplomatákkal szembeni kémkedési vádakat szerdán a varsói orosz nagykövet.
„Távozniuk kell majd. Ez a lengyel fél szuverén döntése, ehhez megvan minden joguk” – mondta Szergej Andrejev, miután bekérették a varsói külügyminisztériumba.
A lengyel titkosszolgálat arra kérte a külügyminisztériumot, hogy utasítson ki az országból negyvenöt orosz diplomatát, akiknek egy része fedésben dolgozó hírszerző.
Környezetvédők szerint az EU 2025-re leállíthatja az orosz gázimportot
Az Európai Unió 2025-re képes lehet felszámolni az orosz földgázimportot, így véget vetve a közösség energiafüggőségének – közölte szerdán négy környezetvédelmi szervezet.
Az Ember, az E3G, a Regulatory Assistance Project és a Bellona értékelése szerint ehhez szükség van a nap- és szélenergia kapacitásainak erősítéséhez.
Mint írták, az így fennmaradó szükséges mennyiséget a meglévő infrastruktúra is képes kiszolgálni anélkül, hogy új LNG-terminálokat építenének.