A holland cégek nem fizethetnek rubelben az orosz gázért
A holland kormány arra utasítja a cégeket, hogy ne fizessenek rubelben az orosz gázért, ahogy azt Moszkva javasolta – mondta csütörtökön egy szóvivő. Szerinte máskülönben megsértenék az Európai Unió szankcióit.
A holland gazdasági minisztérium szóvivője közölte, hogy az ország az Európai Bizottság szerdai döntése nyomán fogadta el ezt az álláspontot, amit már ismertettek is az energiacégekkel.
Kreml: Putyin mérlegeli, hogy mit tegyen, ha Finnország vagy Svédország csatlakozik a NATO-hoz
Vlagyimir Putyin elnök egy sor intézkedést fontolóra vesz Oroszország biztonságának megerősítésére, ha Finnország vagy Svédország csatlakozik a NATO-hoz, miután a védelmi minisztérium előterjeszti a javaslatait a témában – közölte a Kreml csütörtökön.
Dimitrij Peszkov, a Kreml szóvivője konferenciahívás keretében beszélt újságíróknak erről. Azt mondta, hogy a minisztériumnak még időre van szüksége a javaslatok összeállításához.
Előzőleg Dmitrij Medvegyev, Putyin egyik legközelebbi szövetségese arra figyelmeztette a NATO-t, hogy Oroszországnak meg kell erősítenie védelmét a térségben, ha Finnország és Svédország csatlakozik az Egyesült Államok vezette katonai szövetséghez.
Kijevbe utazik az ír külügyminiszter, hogy támogatásokról tárgyaljon
Simon Coveney ír külügyminiszter csütörtökön Kijevbe látogat, hogy egyeztessenek az Ukrajnának nyújtott támogatásokról.
Az ír külügyminiszter ellátogat az ukrán főváros olyan részeire is, amelyeket közvetlenül érintettek az orosz támadások, és találkozik ukrán kollégájával, Dmitro Kulebával, valamint Oleksii Reznikov védelmi miniszterrel.
Coveney az ENSZ Biztonsági Tanácsának az első külügyminisztere, aki Kijevbe látogat azóta, hogy Oroszország háborút indított Ukrajna ellen.
Írország eddig már 20 millió euró (7,5 milliárd forint) humanitárius segélyt nyújtott az országnak és az ukrán menekülteknek, valamint 33 millió euró (12,4 milliárd forint) értékű, halált nem okozó eszközöket az ukrán hadseregnek az Európai Békeprogramon keresztül.