Kövér László a Parlament elnöke óriási pénzbírságot szabott ki a Pride betiltását célzó törvényjavaslat keddi szavazásán tiltakozó képviselőkre. A momentumos képviselők 70, Hadházy Ákos pedig 12 millió forintos büntetést kapott.
Összecsapások törtek ki március 20-án Törökországban a rendőrség és a tüntetők között, amikor ezrek vonultak az utcára az isztambuli polgármester, Ekrem Imamoglu őrizetbe vétele miatt. A tiltakozók szerint ez súlyosan demokráciaellenes lépés volt a török kormány részéről.
Az árrés maximalizálásáról, a Pride-ról és Ukrajna uniós csatlakozásáról beszélt a kormányfő a Kossuth rádióban. Brüsszelben nyilatkozott, egy nappal azután, hogy az állam- és kormányfők csúcstalálkozóján egyedüliként ismét megvétózta az Ukrajnáról szóló közös nyilatkozatot.
Ukrajna azzal vádolta Oroszországot, hogy március 18-án csapásokat mért energetikai infrastruktúrájára, néhány órával azután, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök Donald Trump amerikai elnökkel folytatott telefonbeszélgetésében vállalta az ilyen támadások leállítását.
Az Európai Bizottság arra kíváncsi, hogy nyújtott-e tiltott állami támogatást a kínai állam a BYD magyarországi beruházásához. A magyar állam, noha más autóipari beruházásokat mindig bőkezűen támogatott, ezúttal csak infrastruktúra-fejlesztési támogatásról döntött 46 milliárd forint értékben.
Az amerikai külügyminisztérium „katasztrofális csapást” mért azokra az erőfeszítésekre, amelyek révén dokumentálni igyekeztek az orosz háborús bűnöket – mondta a Yale Egyetem nyomozócsoportjának vezetője. A csoport nem kap több pénzt, ezért kénytelen bezárni.
A Szabad Európa Rádió/Szabadság Rádió beperelte a felügyeletét ellátó Egyesült Államok Globális Médiaügynökségét (USAGM), valamint a USAGM tisztviselőit, Kari Lake-et és Victor Moralest, hogy megakadályozzák az RFE/RL szövetségi támogatásának megszüntetésére irányuló kísérletüket.
Lánczi Tamás a 24.hu, a 444.hu és a Telex kérdéseire azt mondta, megvannak a bizonyítékaik arról, hogy az említett online lapok „nagyrészt külföldről finanszírozottak”, de azt nem árulta el, mik ezek és honnan származnak.
A parlament kedden fogadta el a gyülekezési törvény módosítását. Az Európa Tanács emberi jogi biztosa felszólította Sulyok Tamást, hogy vétózza meg a Pride betiltására is lehetőséget biztosító jogszabályt, az államfő azonban aláírta, és már meg is jelent a Magyar Közlönyben.
A parlament kedden fogadta el a gyülekezési törvény módosítását, amely a gyakorlatban a Pride betiltását jelenti. A Momentum tüntetést szervezett, a tiltakozók a Jászai Mari térre vonultak, a Margit hídra azonban nem engedték fel őket. Volt némi dulakodás, a rendőrök igazoltatták a résztvevőket.
Korábban az Elios-cégek székhelye is abban az épületben volt, ahol most a Hungary Helps Ügynökség bérel irodát 3 évre. A havi kb. 3 millió forintnyi bérleti díjat a egy olyan cég kapja melynek egyik tulajdonosa Tiborcz István volt üzlettársa, Erdei Bálint.
Tüntetők gyűltek össze az észak-macedóniai Kocsani városában, miután tűz ütött ki egy éjszakai klubban, amelyben 59 fiatal meghalt és legalább 155-en megsebesültek. A tüntetők korrupcióval vádolták a helyi vezetőket, és követelték, hogy számoltassák el a tragédia felelőseit.
Továbbiak betöltése