A Kúria szerint is törvényes volt a Médiahatóság döntése, amelynek következményeként a Klubrádió elvesztette a 92,3 MHz-es frekvenciát. A Klubrádió február 14-én kapcsolta le a sugárzást, azóta csak interneten lehet hallgatni az adót.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa tavaly ősszel döntött úgy, hogy nem hosszabbítja meg a Klubrádió 2021 februárjában lejáró frekvenciaengedélyét. A Médiatanács arra hivatkozott, hogy a Klubrádió két alkalommal jogsértést követett el, és ismételt jogsértés esetén nem lehet mérlegelni, az engedély nem hosszabbítható meg.
A Klubrádió a döntés után bírósághoz fordult, mondván, a Médiatanács döntése túlzó. Arató András, a Klubrádió elnöke a Szabad Európának februárban azt mondta: minden héten sok száz adatot kellett beküldeniük a médiahatósághoz. Sokszor technikai akadályaik is voltak, de a kötelezettségüknek minden esetben eleget tettek. Igaz, kétszer késve. Hogy ezeket a késéseket mennyire tartotta súlyosnak a hatóság, jól érzékelteti, hogy mindössze harmincezer forintra büntette érte a Klubrádiót. Ami azonban a legsúlyosabb a hatóság által elkövetett törvénytelenség jellemzői közül, az a Klubrádió elnöke szerint a diszkrimináció.
Az ügyben az elsőfokú bíróság a Médiatanácsnak adott igazat, és ezt a döntést hagyta helyben csütörtökön közzétett ítéletében a Kúria. A döntés idézi a médiatörvényt, amely arról szól, hogy ha a médiaszolgáltató ismételten megszegi a médiatörvényt, akkor az engedély nem hosszabbítható meg. A törvény nem tesz különbséget a jogsértés mértéke alapján, és a döntés arra is felhívja a figyelmet, hogy a Klubrádió szabályszegéseiről jogerős határozatok születtek. A Kúria szerint tehát a Médiatanácsnak valóban nem volt más választása, mint megtagadni a Klubrádió frekvenciahosszabbítási kérelmét.
A Klubrádió február 14-én kapcsolta le a sugárzást, azóta csak interneten lehet hallgatni az adót.