43 évesen döntött úgy, hogy elhagyja Magyarországot, mert, ahogy mondja, nem funkcionált itthon. Két gyerekével és feleségével végül a visszatérési törvény segítségével Izraelbe mentek, az Arava-sivatag egyik kibucába. Nem volt egyszerű dolguk. A felesége utálta a negyven-ötven fokot, de Barukh ott kezdett el verseket írni, és lett a sivatagi magyar irodalom legnagyobb élő költője.
A versírást egyfajta terápiaként éli meg, ugyanis azt, hogy valami gond van vele, mindig is tudta, de miután Facebookon elkezdte publikálni szabadverseit, több pszichológus is írt neki. Később így derült ki, hogy ADHD-s, valamint aspergeres. Nemrég jelent meg legújabb kötete ki ez a hüje költő? címmel.
A Barukh-kal készült beszélgetés első részét éppen egy hónappal a Hamász támadása után készítettem. Beszélgetünk katonaságról, arról, hogyan és miben hibázhatott az izraeli politikai vezetés, és arról is, hogyan viszonyulnak az emberek a katonasághoz. A Hamászt többek közt az Európai Unió és az Egyesült Államok is terrorszervezetnek minősíti.
A Barukh-kal készült podcastunk második részét decemberben tudják meghallgatni.