Országszerte több támadásról is beszámoltak a Tisza Párt aktivistái az elmúlt napokban. Bár ezekről teljes listája a pártnak sincs, a közösségi médiából és a sajtóból gyűjtöttük össze, hol került sor szóbeli vagy fizikai támadásra.
Veszélyben vannak az egyetemeink címmel szolidaritási nyilatkozatot adott ki az ELTE 53 munkatársa a kormány által benyújtott és a parlament által elfogadott, a gyülekezési jogot korlátozó törvénymódosítás és tervezett Alaptörvény-módosítás kapcsán.
Mosonmagyaróváron csaknem nyolcvan százalékkal nyert a civil jelölt az időközi önkormányzati képviselőválasztáson. Két másik időközin, Tiszafüreden és Tiszakécskén viszont nagy fölénnyel győzött a Fidesz.
"A valódi változást az éri el, ha közösen kiállunk valamilyen rendszerszintű változásért" – ez a fő célja a Közélet Iskolája Alapítványnak. A Szelfi vendége a szervezet igazgatója, Fernengel Ági volt, aki szerint a smúzolás, egyéni kijárás helyett a közös problémamegoldás lenne a jó stratégia.
Az MNB-botrányban nem talál bűnbakot a kormány. Még az Orbán-kabinet sem képes arra, hogy Magyar Péter vagy Brüsszel nyakába varrja – véli Lakner Zoltán politológus, aki elmondja a véleményét a kullancsokról, a poloskákról, a zebrákról és a szerinte színtelen-szagtalan köztársasági elnökről is.
Most jelentette be a kormány hivatalosan, amit lapunk kedden megírt.
A kedvező bírósági döntés és az amerikai szövetségi médiumokat felügyelő szervezet nyilatkozata ellenére sem rendeződött a Szabad Európa szerkesztőségeinek finanszírozása. A prágai központban kényszerszabadságra küldtek munkatársakat, a magyar oldalon kevesebb a külsősök által készített tartalom.
Benyújtotta a Fidesz a magyar állampolgárság felfüggesztését lehetővé tevő törvényjavaslatot. Az érintetteket 72 órán belül erőszakkal is kitoloncolhatják az ország területéről.
Pontokba gyűjtöttük, hogyan befolyásolta politikai szabadságjogainkat a NER tizenöt éve. Írásunk második részének végén mindezt igyekszünk elhelyezni a vezérdemokráciák és a választási legitimáció sajátos viszonyrendszerében is.
Már pedzegette a kormány a kilépést a szervezetből, amelynek tavalyig még magyar tagja is volt Kovács Péter bíró személyében; Trump amerikai elnök korábban a bíróság szankcionálásáról döntött. Benjámin Netanjáhú szerdán kezdődő budapesti látogatása is aktuálissá teszi a magyar tagság kérdését.
A Fidesz lényegében minden választásra új választási jogszabályokat készít, már a gyülekezési jogot is érdemben szűkíti, a szuverenitásvédelem ürügyén pedig a polgárok önszerveződési törekvéseit hűti le. Pontokba szedtük, hogyan befolyásolta politikai szabadságjogainkat a NER tizenöt éve.
Nem kérhetnek minket arra, hogy ne ünnepeljük meg az egyenlőséget, hogy ne ünnepeljük meg azt, hogy mi, magyarok ennyire sokszínűek vagyunk, mert ez is Magyarország része - mondja Kanicsár Ádám LMBTQ-újságíró a Pride betiltásáról.
Továbbiak betöltése